Strona główna > Blog > Przygotuj się na spotkanie z klientem: Wszystko, co musisz wydrukować

W świecie reklamy za każdym razem, gdy spotykasz się twarzą w twarz ze swoim klientem, starasz się wywrzeć trwałe wrażenie. To, jak zaprezentujesz się dzisiaj, wpłynie na wszystko - od tego, jak często będziesz spotykać się z tym klientem, od zakresu prac na kolejny rok, aż po to, jak postrzegają Ciebie i Twoją firmę ludzie w organizacji klienta. Dlatego właśnie warto być przygotowanym na każde spotkanie z klientem. Jak to zrobić?

4 sposoby na przygotowanie się do spotkania z klientem

Podziel się porządkiem obrad

Spotkanie z klientem zaczyna się na długo przed samym spotkaniem. Musisz porozmawiać z klientem, aby ustalić jasny cel spotkania, określić, czego może się po Tobie spodziewać podczas spotkania, i upewnić się, że na dyskusję przeznaczono odpowiednią ilość czasu. Dzięki ustaleniu planu spotkania zarówno z zespołem, jak i z klientem, wszyscy będą wiedzieli, czego się spodziewać, a także będą pamiętali, o czym rozmawialiśmy po spotkaniu.

Przynieś materiały informacyjne dla swoich klientów

Jeśli naprawdę chcesz sprawiać wrażenie przygotowanego, przynieś na spotkanie z klientem materiały informacyjne. Prezentujesz coś? Wydrukuj ją, aby klienci mogli robić notatki. Chcesz przekazać swoją opinię za pomocą świetnie zaprojektowanej infografiki? Wydrukuj ją w formie cyfrowej i zostaw na pamiątkę. Masz nową, interesującą kreację dla swojego klienta? Pozwól im fizycznie trzymać w rękach wydrukowane reklamy. Dzięki wydrukowanym materiałom reklamowym naprawdę zadziwisz swojego klienta!

Bądź przygotowany do odpowiedzi na pytania

Za każdym razem, gdy prezentowany jest plan, na pewno pojawią się kolejne pytania. Najlepszym sposobem na przygotowanie się do tego jest przećwiczenie prezentacji przed osobami, które nie są zaangażowane w projekt. Zachęcaj je do interakcji z Tobą w trakcie prezentacji - przerywaj, zadawaj pytania, a może nawet rób rzeczy, które mogą Cię zrazić, np. kaszlnij lub wstań ze swojego miejsca. Dzięki temu będziesz wiedział, jak radzić sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami, przygotujesz odpowiedzi na pytania dotyczące trudnych fragmentów prezentacji i poczujesz się pewniej w obecności innych.

Zawsze dziel się informacją zwrotną

Spotkanie dobiegło końca. Wróciłeś do domu lub biura. Co teraz? Jeszcze nie skończyłeś. Jestem pewien, że obie strony wyniosły z tego spotkania jakieś wnioski. Aby udowodnić, że byłeś zaangażowany i że nie żartujesz, wyślij wiadomość uzupełniającą. Podziel się wnioskami, kolejnymi krokami i planem na przyszłość. Ten drobny dodatek bardzo pomoże Twojemu klientowi.

Teraz, gdy masz już informacje o tym, jak poradzić sobie na następnym spotkaniu z klientem, musisz się przygotować. Zapoznaj się z ofertą Bestype Imaging dla agencji marketingowych i reklamowych oraz profesjonalistów. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, aby wydrukować następną ważną prezentację!