Strona główna > Blog > Praca w "Nowej Normalności" jako twórca

Co to jest "Nowa Normalność"?

Można powiedzieć, że życie biurowe, od czasu COVID-19, zmieniło się. Na razie nie ma już dni szybkich przyjazdów do biura tylko po to, aby się przywitać, spotkań "podjazdowych" na korytarzu i ciągłych, codziennych przerw, które były częścią środowiska pracy zespołowej, do którego wszyscy byliśmy przyzwyczajeni. W mgnieniu oka musieliśmy się spakować i zacząć pracować w domu. Zmuszeni do powiększania, FaceTime, wysyłania e-maili, wiadomości tekstowych lub rozmów konferencyjnych, aby kontynuować współpracę z naszymi współpracownikami.

Od przesyłania dużych plików do współpracowników za pomocą zdalnego połączenia po próby zrobienia przyzwoitej fotografii, te czynniki sprawiły, że to nowe środowisko stało się jeszcze większym wyzwaniem dla kreatywnego profesjonalisty. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać swoje nowe, miejmy nadzieję tymczasowe, domowe biuro.

Korzystaj z usług transferu plików w przypadku większych plików

Wysłanie dokumentu Worda pocztą elektroniczną do współpracownika to jedno, ale wysłanie pliku o rozmiarze 15MB lub większym może potencjalnie zablokować ich skrzynkę odbiorczą. Wrzućmy teraz na bok fakt, że wszystkie prędkości domowego Internetu nie są równe, więc wysyłanie wściekłych plików tam i z powrotem za pomocą zdalnego połączenia może być powodem do frustracji.

Korzystanie z usług transferu plików, takich jak DropBox czy WeTransfer, może uratować życie. Większość z tych usług wymaga planu miesięcznego w zależności od tego, jakiego rodzaju dzwonków i gwizdków szukasz. Jestem wielkim fanem WeTransfer.com, ponieważ możesz wysyłać załączniki do 1 Gigabyte bez konieczności zakładania konta.

Skontaktuj się z działem IT swojej firmy przed skorzystaniem z jednej z tych usług, ponieważ może ona posiadać zasady dotyczące korzystania z usług zewnętrznych w celu wymiany poufnych dokumentów firmowych.

Wykorzystaj słońce do robienia zdjęć z domu

Jako projektant wewnętrzny, masz do dyspozycji wiele narzędzi. Są to między innymi mała powierzchnia i oświetlenie do robienia zdjęć produktów. Tak więc, kiedy przyszedł czas na pracę w domu, nasz zespół mógł podzielić część sprzętu oświetleniowego, aby stworzyć studio makijażu z naszych domów. Niektórzy z Was mogą nie mieć takiego luksusu. Jaka jest następna najlepsza rzecz? Słońce! Oto kilka szybkich wskazówek jak stworzyć szybkie, niedrogie studio fotograficzne w domu.

  • Znajdź duże okno w swoim domu z dostępem do dużej ilości naturalnego światła Użyj "zamiatarki" (zasadniczo bezszwowe białe tło wykonane z prześcieradła lub innego materiału), aby umieścić swój obiekt na rozproszonym, ostrym popołudniowym słońcu, umieszczając prześcieradło lub inny półprzezroczysty materiał nad oknem Eksploruj różne kąty, aby zrobić zdjęcie swojego obiektu. To zwiększa zainteresowanie wizualne. Użyj statywu, aby ustabilizować swój aparat. Pozwoli to wyeliminować rozmycie obrazu spowodowane ręcznym trzymaniem aparatu. Nie masz aparatu fotograficznego? Użyj swojego smartfona. Większość telefonów w dzisiejszych czasach posiada potężne aparaty fotograficzne, z kilkoma takimi samymi ustawieniami jak lustrzanka, które mogą dać Ci optymalne rezultaty.

Odczep się kreatywnie

Jako twórczy profesjonalista, jesteśmy proszeni o ciągłe rozwiązywanie problemów, ale czasami studnia jest sucha. Kiedy to się dzieje, może to być bardzo frustrujące. Oto kilka wskazówek dla tego kreatywnego juju, który znów się porusza:

  • Nie panikuj. Rozpoznaj to, a następnie zastanów się, dlaczego uważasz, że utknąłeś. Głównym powodem, dla którego utknęliśmy jest to, że stopniowo komplikujemy ten proces.
  • Odejdźcie. Zaletą pracy w domu jest to, że możesz odsunąć się od biurka i uzyskać zmianę scenerii. Odetchnięcie świeżym powietrzem może zdziałać cuda i stworzyć okazję do refleksji i możliwych sposobów na ponowne podejście do problemów, które masz z projektem.
  • Współpracuj! Zmuszanie do pracy w domu poszerzyło lukę we współpracy. Zlikwiduj tę lukę, wzywając swoich kreatywnych kolegów i odrzucając od nich pomysły.
  • Prawdopodobnie mają do czynienia z tymi samymi zmaganiami. Te sesje pomysłów mogą prowadzić do nowych i unikalnych rozwiązań.
  • Bądźcie ciekawi. Rozejrzyj się wokół siebie. Pomysły są wokół ciebie. Zwróć uwagę na ciekawostki w swoim otoczeniu, na które nigdy nie zwracałeś uwagi i wykorzystaj je na swoją korzyść. Możesz być zaskoczony potężnymi pomysłami, które przychodzą Ci do głowy.