Strona główna > Blog > Jaka jest różnica między ulotkami, ulotkami, broszurami, broszurami, ...?

Większość z nas potrafi z łatwością dostrzec różnice między książką a czasopismem, ale znacznie większym wyzwaniem jest wyjaśnienie, co odróżnia ulotkę od ulotki, broszurę od broszury lub prospekt od broszury. Niektórzy mogą twierdzić, że są to praktycznie te same rzeczy, podczas gdy inni będą twierdzić, że nie są. Tak czy inaczej, łatwo jest się pogubić w tych wszystkich terminach, więc postanowiliśmy rzucić trochę światła na te filary świata druku biznesowego.

Wszystkie te produkty poligraficzne mają wspólną cechę - są ekonomiczne i skuteczne w promowaniu produktu, marki, wydarzenia lub czegokolwiek innego. To czyni je bardzo atrakcyjnymi opcjami dla małych firm, startupów i innych organizacji, które muszą być bardzo ostrożne ze swoim budżetem, gdy kierują swoją ofertę do konkretnych odbiorców regionalnych. Aby w pełni wykorzystać możliwości tych produktów, zalecamy rozważenie połączenia ich z niestandardowymi plakatami w celu uruchomienia potężnej kampanii marketingu partyzanckiego. Dodatkowo, nie zapomnij śledzić ROI swoich produktów drukowanych poprzez dodanie kodów kuponów promocyjnych i linków do konkretnych stron docelowych.

Ulotki

Ulotki, znane również jako ulotki ręczne, są jednym z najbardziej popularnych produktów marketingu drukowanego, ponieważ są tak tanie w produkcji i łatwe w dystrybucji. Są one zazwyczaj płaskie, prostokątne i około wielkości dorosłej dłoni, co czyni je idealnym do rozdawania przechodniom na ulicy. Jednakże, ulotki są we wszystkich rozmiarach i formatach, począwszy od małych 2'' x 3,5'' papierów do dużych kwadratowych ulotek. Co mają wspólnego, choć jest to, że są one zazwyczaj dwustronne, tak, że zawierają więcej informacji i wizualizacje. Mały wyjątek przychodzi, jeśli chcesz powiesić je gdzieś, to oczywiście ma więcej sensu finansowego, aby tylko wydrukować na jednej stronie.

W odniesieniu do korzystania z ulotek, wszyscy natknęliśmy się na nich wiele razy w naszym codziennym życiu. Są one często rozdawane na ulicach, wystawach i imprezach, mimo że wiele osób wyrzuca je natychmiast. Ponieważ prawdopodobnie będziesz miał tylko kilka sekund, aby połączyć się z potencjalnymi klientami, zanim papier wyląduje w następnym koszu, dobra ulotka musi się wyróżniać wizualnie, aby była skuteczna. Jednakże, nie zawsze oznacza to, że należy przeinwestować w druk ulotek. Ich głównym celem jest zazwyczaj tylko informować klienta, więc należy starać się być opłacalne z papieru i jakości atramentu. Wspaniałą rzeczą w ulotkach jest to, że mogą one być wykorzystane do niemal każdej sprawy z wydarzeń, promocji lub kampanii politycznych, które starają się podkreślić. Należy pamiętać, że działają one najlepiej, gdy są kierowane do małego regionu, ponieważ ulotki pozwalają uzyskać wiadomość do dużej liczby osób w fizycznej lokalizacji w niskim punkcie cenowym.

Ulotki

Ten produkt druku jest dość podobny do ulotek, więc to naturalne, że większość ludzi walczy, aby odróżnić, a niektórzy są rzeczywiście przekonani, że są to te same rzeczy. Chociaż terminy ulotka i broszura są często używane zamiennie, istnieją pewne drobne różnice. Ogólnie rzecz biorąc, ulotki są nieco mniejsze i zazwyczaj są też lepszej jakości. Oczywiście, z tego powodu są one również droższe.

Granica pomiędzy ulotką a broszurą staje się jasna, gdy spojrzymy na sposób ich wykorzystania. Jak już wspomnieliśmy, główną funkcją ulotek jest rozdanie jak największej ilości egzemplarzy szerokiej grupie odbiorców w konkretnej lokalizacji. Aby osiągnąć najwyższy ROI, muszą być one tanie. Z drugiej strony, ulotki mogą być wykorzystywane w ten sam sposób, ale ich wyższa jakość i wygląd sprawiają, że są bardziej atrakcyjną opcją dla kierowania do bardziej specyficznej grupy lub promowania produktu lub usługi o wyższej wartości. W rezultacie ulotki mogą być umieszczane w lokalnych gazetach, mogą być przechowywane w sklepach, restauracjach i innych popularnych miejscach, lub mogą być umieszczane we własnych biurach firmowych dla potencjalnych klientów. W skrócie, można powiedzieć, że ulotki są przeznaczone do jednorazowych wydarzeń i promocji, podczas gdy ulotki są lepiej dostosowane do treści i informacji firmowych, które mają dłuższy okres trwałości.

Broszury (Pamflety)

Broszury, znane również jako broszury, można dość łatwo odróżnić od ulotek, ponieważ nie są one płaskie, lecz składane. Ten trzeci wymiar sprawia, że wyróżniają się one nieco bardziej, ponieważ można być bardziej kreatywnym przy ich projektowaniu. W odniesieniu do ich formatu, broszury można znaleźć w wielu różnych kształtach i formach, od 11'' x 8,5'' podwójnie składany projekt do pojedynczej fałdy kwadratowy papier. Co należy zauważyć, jednak jest to, że nie są one ani zszywane, ani wiązane.

Podczas gdy ulotki są przeznaczone do dużych ilości rozdawanych i wyrzucanych, broszury są znacznie bardziej prawdopodobne, aby być czytane. To dlatego, że są one zazwyczaj dystrybuowane do ludzi, którzy rzeczywiście wykazują przynajmniej minimalny poziom zainteresowania firmą, marką, produktem lub usługą. W rezultacie, łatwiej jest uzasadnić wyższy koszt produkcji i przeznaczyć więcej środków na ten produkt drukowany. Broszury są często rozdawane na targach, pokazach handlowych, wystawach i spotkaniach firmowych.

Marketerzy uwielbiają broszury, ponieważ są one doskonałym sposobem na dostarczenie potencjalnym klientom większej ilości informacji o ofercie firmy i zwiększenie liczby potencjalnych klientów. Jednakże, oznacza to również, że broszury muszą być wysokiej jakości i wyglądać profesjonalnie, w końcu są one w zasadzie wizualną wizytówką Twojej firmy. Na pewno chcesz się upewnić, że Twoje broszury mają świetny design, są dobrze napisane, wolne od błędów gramatycznych i że angażują Twoich docelowych odbiorców. Pamiętaj, że głównym celem broszur jest zwiększenie sprzedaży, dlatego warto zadbać o to, aby zawierały one silne wezwanie do działania.

Broszury (magazyny)

Broszury są często mylone z broszurami, choć są to zupełnie inne materiały. W porównaniu do broszur, broszury są płaskie, a nie składane. To co je wyróżnia to fakt, że zazwyczaj składają się z wielu stron (zazwyczaj od 8 do 72 stron), które są łączone ze sobą za pomocą szwu siodłowego, spirali, zszywek lub innych metod wiązania. Ponieważ broszury składają się z kilku stron, wybór papieru również staje się ważniejszy. Większość broszur jest wykonywana na papierze tekstowym błyszczącym, matowym lub nawet na papierze o bardzo wysokiej gramaturze. Optymalny wybór sposobu oprawy i rodzaju papieru zależy od ilości stron, budżetu i pożądanego poziomu jakości.

Ponieważ broszury są trwałymi i droższymi produktami poligraficznymi, nie mają one większego sensu w przypadku jednorazowych lub partyzanckich kampanii marketingowych. Zamiast tego, są one często używane do poruszania się zainteresowanych prospektów wzdłuż Twojego lejka sprzedaży. W rezultacie, najbardziej powszechną formą broszur biznesowych są katalogi zawierające bardziej szczegółowe informacje na temat produktów i usług Twojej firmy. Głównym założeniem jest dostarczenie potencjalnemu klientowi więcej informacji o ofercie, specyfikacji technicznej i cenach, aby pomóc mu w podjęciu decyzji, czy kupić coś od Ciebie, a jeśli tak, to jakie rozwiązanie. Poza światem marketingu, broszury mogą być również używane jako podręczniki lub zbiory zasad.

Należy pamiętać, że prospekt nie jest oddzielnym produktem drukowanym, ale raczej specyficznym rodzajem broszury. Opisuje on małe książeczki, które podają informacje o instytucji akademickiej lub firmie finansowej.

Podsumowanie

Pomiędzy tymi popularnymi terminami produktów drukowanych istnieją subtelne, ale ważne różnice, ale każdy z nich jest inny i służy unikalnemu celowi. Zazwyczaj firma nie używa wyłącznie jednego z nich. W rzeczywistości firmy, które odnoszą największe sukcesy, rozdają kilka różnych rodzajów produktów poligraficznych, a także wykorzystują niestandardowe plakaty, aby jeszcze bardziej wzmocnić swoje kampanie marketingowe.

Teraz, gdy już poznałeś różne specyfikacje i zastosowania ulotek, broszur i folderów, mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie wątpliwości i rzuciliśmy trochę światła na to, które formaty są najlepsze dla Twojej następnej kampanii. Zatem następnym razem, gdy będziesz planować kampanię marketingową, pamiętaj o korzyściach płynących z każdego rodzaju marketingu drukowanego i mądrze wybierz swój produkt. Oczywiście pamiętaj, że z Chilliprinting otrzymasz najwyższej klasy produkty poligraficzne dostarczone do Twojego biura w najlepszej cenie za pomocą zaledwie kilku prostych kliknięć.

FacebookTwitterLinkedinPinterestRedditDiggTumblrBufferemailPrint
Powiązane