Strona główna > Blog > Co kryje się w logo: Kroki do stworzenia trwałego logo

Kiedy zastanawiasz się, co przychodzi Ci na myśl, gdy słyszysz słowo "branding", wiele osób od razu myśli o logo - dlaczego tak jest? Prawdopodobnie dlatego, że logo jest jedyną rzeczą, którą marka może wykorzystać we wszystkich swoich działaniach marketingowych, zarówno fizycznych, jak i cyfrowych. Projekt logo marki sprawia, że jest ona zapamiętywana - to pierwsze wrażenie, jakie wywiera na potencjalnych klientach. Nie tylko można je umieścić na praktycznie wszystkim, co zwiększa świadomość marki, ale logo odgrywa również rolę w opowiadaniu historii o marce i o tym, co sobą reprezentuje. Choć logo może wyglądać na proste, praca, która się za nim kryje, z pewnością nie jest. Porozmawiajmy więc o tym, jak stworzyć silne logo.


Zaprojektowanie wyróżniającego się logo w Nowym Jorku (a tym bardziej gdziekolwiek indziej) może wydawać się trudnym zadaniem. Ale z kilkoma strategicznymi burzami mózgów i odpowiednią pomocą profesjonalistów, osiągniesz sukces. Bestype Printing oferuje niestandardowe rozwiązania drukarskie z najnowocześniejszą technologią i profesjonalnym zespołem utalentowanych osób, które pomogą wcielić Twoją wizję w życie! Po pierwsze, ważne jest, aby pamiętać, że Twoja firma ciągle się rozwija, tak jak cały świat. Dlatego ważne jest, aby śledzić najnowsze i przewidywane trendy oraz wydarzenia w branży, w której działa Twoja firma, aby móc stworzyć odpowiedni projekt. Kilka przykładów logo, które wykazały się silną obecnością marki, a jednocześnie były zdolne do adaptacji w czasie, to Starbucks i Nike. Co mają ze sobą wspólnego? Są proste (ale nie za proste) i reprezentują to, o co chodzi w danej marce. Znak Nike, przypominający swoosh, oznacza szybkość i ruch sportowca, a jego nazwa pochodzi od imienia greckiej bogini zwycięstwa, Nike. Logo Starbucks przedstawia syrenę (norweską syrenę o dwóch ogonach), która symbolizuje morską historię kawy i porty morskie Seattle - miasta, z którego pochodzi Starbucks. Aby rozpocząć ten proces, pomyśl o wszystkim, co reprezentuje Twoja firma, a nawet o tym, jaka jest historia jej powstania.

Stwórz swoją wizję logo

Zrób burzę mózgów

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia tworzenia wizji logo jest zawsze burza mózgów. Bardzo wizualne platformy, takie jak Pinterest, są świetnym miejscem do rozpoczęcia. Pomyśl o tym, aby poszukać, co inni w Twojej branży używają jako swojego logo - czy zauważyłeś jakieś wspólne motywy? Co Ci się podoba, a co nie w ich logo? Możesz nawet wyszukać kluczowe hashtagi na platformach społecznościowych, takie jak "#logodesign". W tej fazie burzy mózgów warto również zastanowić się, jakie będą przypadki użycia Twojego logo. Czy logo będzie umieszczane głównie na artykułach papierowych, takich jak zaproszenia? Czy też będzie ono drukowane głównie na większych materiałach promocyjnych, takich jak oznakowanie? Bez względu na to, czy jesteś małą czy dużą firmą, Bestype specjalizuje się we wszystkich rodzajach projektowania logo w NYC.

Bazuj na prostych pomysłach

Generalnie, nigdy nie chcesz, aby Twoje logo było zbyt skomplikowane. Jednak nie chcesz też, aby było zbyt proste, aby nie zapadało w pamięć. Poświęć kilka minut i przejrzyj swoje kanały informacyjne w mediach społecznościowych - które logo wyróżniają się na tle innych i dlaczego? Co w nich sprawia, że zapadają Ci w pamięć? Należy pamiętać, że każdego dnia ludzie stykają się z setkami różnych logo i obrazów - dlatego wyróżnienie się jest bardzo ważne. Logo jest kluczowym elementem budowania marki, ale istnieją również inne elementy, które ją tworzą. Należy je również wziąć pod uwagę podczas projektowania logo. Twoja marka to także reputacja firmy. Co myślą ludzie, gdy słyszą nazwę Twojej marki? Co mówią innym o Twojej marce? Jakie uczucia wywołuje w nich Twoja marka? Wszystkie te elementy razem wzięte składają się na tożsamość marki.

Pomyśl o symbolach

Pierwszą rzeczą, którą chciałbyś zrobić w tej fazie, jest tworzenie połączeń. Zastanów się nad nazwą swojej firmy lub marki oraz słowami i myślami, które się z nią wiążą. Na przykład, jeśli Twoja firma działa w branży kosmetycznej, słowa te mogą obejmować: śmiałość, sztuka, makijaż, szminka, tusz do rzęs, brokat itp. Następnie pomyśl o obrazach, które będą się z nimi kojarzyć. Być może na myśl przyjdzie piękne zdjęcie modelki z popularnego magazynu. Kolejnym krokiem jest zastanowienie się, jak chcesz, aby Twoi odbiorcy czuli się po zobaczeniu Twojego projektu logo NYC. Na przykład uśmiech w logo Amazon symbolizuje zadowolenie kupujących w sklepie Amazon z powodu szybkiej dostawy i szerokiego wyboru produktów. Na tym etapie masz już kilka konkretnych pomysłów, więc możesz zaszaleć. Myśl tak daleko poza pudełkiem, jak tylko zechcesz! Następnie wybierz najlepszych kandydatów i spróbuj nadać tym pomysłom bardziej dosłowny charakter. Nie oznacza to, że nie możesz być zbyt kreatywny, ale że Twoje logo powinno być łatwe do zrozumienia dla większości ludzi, którzy je zobaczą. W razie potrzeby powtórz te kroki, jeśli wymyślisz inny symbol lub grupę symboli, których chciałbyś użyć, a następnie zawęź swoje możliwości. Wskazówka - jeśli wpadnie Ci do głowy pomysł, którego nie jesteś do końca pewien, podziel się nim z bliską rodziną i przyjaciółmi, aby poznać ich opinie, a następnie przejdź do kolejnych kroków.

Wybierz swoją paletę kolorów

Jest to jedna z najbardziej, jeśli nie najbardziej, kluczowych części procesu projektowania logo, więc przejdźmy od razu do niej! Czy chcesz mieć jeden, dwa, czy nawet trzy kolory w swoim projekcie logo? Na tym etapie procesu warto przeprowadzić badania na temat emocjonalnego wpływu, jaki określone kolory wywierają na konsumentów. Na początku tego roku firma Sprout Social przeprowadziła badanie, w którym przepytała wielu projektantów na temat ich przemyśleń dotyczących procesu projektowania logo. W badaniu tym stwierdzono, że różne zasady teorii kolorów mogą być kluczowe w projektowaniu logo. Stwierdzili, że różne kolory wywołują różne emocje i zachowania u różnych osób, co pomaga w wywołaniu pożądanej reakcji emocjonalnej u odbiorców. Na przykład, odkryto, że kolor niebieski wzbudza zaufanie, niezawodność i autorytet. To prawdopodobnie dlatego niebieski jest popularnym kolorem wśród firm z branży usług finansowych i oprogramowania. Innym przykładem jest to, że zielony ma tendencję do wywoływania uczuć spokoju, wzrostu i zdrowia. Popularny sklep spożywczy Whole Foods używa zielonego koloru w swojej marce, aby w strategiczny sposób przekazać odbiorcom informacje o swojej trosce o planetę. Należy więc zastanowić się, jaki kolor lub kolory wywołają uczucia, które chcemy uzyskać od grupy docelowej. W tym momencie warto również skorzystać z listy, którą sporządziłeś kilka kroków temu, zawierającej informacje o tym, gdzie najczęściej będziesz używać swojego logo, i zastanowić się, czy Twoje kolory najlepiej odpowiadają tym potrzebom. Na przykład, jeśli tworzysz logo, które będzie umieszczone na szyldach sklepów detalicznych, prawdopodobnie nie chcesz używać koloru takiego jak różowy, który może zostać wyprany i nie będzie miał dużego wpływu na ludzi, którzy na niego patrzą, gdy przechodzą obok. Bestype jest dumny z bycia wiodącym graczem w projektowaniu logo w NYC. Z zespołem ponad 20 specjalistów w dziedzinie druku i grafiki, dostarczamy profesjonalne, szybkie i wyjątkowe prace. Pozwól, aby nasz zespół pomógł Ci z opcjami kolorystycznymi przy projektowaniu logo!

Mock It Up

Oto moment, w którym zaczyna się robić naprawdę... czas na makietę! W zależności od Twojego budżetu, możesz to zrobić za pomocą darmowego narzędzia online (na szczęście jest wiele możliwości, takich jak Inkscape i Vectr) lub możesz zapłacić za stworzenie makiety przez grafika cyfrowego. W przypadku tej drugiej opcji pamiętaj, aby jasno określić, o co Ci chodzi, jeśli chodzi o kształt, wygląd i kolorystykę logo - możesz nawet przesłać podobne przykłady lub szkic, aby pomóc im w namalowaniu obrazu. Wszystkie loga są wektorowe - co oznacza, że składają się wyłącznie z linii zdefiniowanych za pomocą wzorów matematycznych. Dzięki temu łatwiej je modyfikować i skalować. Po kilku poprawkach i zmianach w przód i w tył... Voila!!! Masz logo.


Zaprojektuj logo dla swojej publiczności

Kolejną kluczową rzeczą, o której należy pamiętać, wymyślając pomysły na logo dla swojej firmy, jest to, że tworzysz coś dla docelowej grupy odbiorców - nie dla siebie. Czasami może być trudno spojrzeć na swoją koncepcję przez obiektywny, a nie subiektywny pryzmat, więc najlepiej będzie, jeśli dobrze zrozumiesz, kim jest Twoja publiczność. W jakim przedziale wiekowym jest większość Twoich klientów? Jakie są ich zainteresowania, zawody i pasje? W jaki sposób to, co oferuje Twoja firma, poprawia lub ułatwia ich życie? To wszystko są kluczowe rzeczy, o których należy pamiętać - myśl o swoim logo oczami konsumenta.
Przynieś swoje logo do życiaBestype
Printing jest jedną z wiodących firm projektujących logo w NYC. Pozwól nam pracować z Tobą, aby pomóc w realizacji Twojej kreatywnej wizji, a nawet pomóc Ci ją stworzyć. Stworzenie idealnego projektu logo wymaga cierpliwości, kreatywności, perfekcji i pasji - wszystkie te cechy Bestype z dumą uosabia. Jesteśmy dogodnie zlokalizowani w dzielnicy SoHo w Nowym Jorku, znanej również jako miejsce budowania marki i projektowania logo. Bestype Printing jest jedną z wiodących firm projektujących logo w NYC. Możemy wcielić w życie Twoje pomysły na logo dzięki naszym niestandardowym rozwiązaniom drukarskim i najnowocześniejszej technologii. Skontaktuj się z nami już dziś, aby rozpocząć wprowadzanie Twoich pomysłów na logo do życia w druku!

Z niecierpliwością czekamy na możliwość stworzenia czegoś niezwykłego z Tobą już wkrótce!

Image Credit: Freepik @Creative Commons