Strona główna > Blog > 6 najpopularniejszych rodzajów składania broszur

Broszury to skuteczny i ekonomiczny sposób na rozpowszechnienie informacji o marce, wydarzeniu lub promocji. W przeciwieństwie do ulotki czy plakatu, broszury posiadają interaktywny element 3D. Klienci muszą wejść w interakcję z broszurą, aby uzyskać dostęp do informacji, co daje możliwość nawiązania z nimi głębszych relacji. Dzięki tej interaktywności, złożona broszura ma większe szanse pozostać w pamięci odbiorców.

Struktura broszury oznacza również, że można być jeszcze bardziej kreatywnym przy projektowaniu: istnieje nieskończona ilość wariantów, które można wybrać, aby uczynić broszurę atrakcyjną i ekscytującą. Broszury mogą mieć dowolny rozmiar, różną zawartość i służyć do różnych celów. Ponieważ jednak zazwyczaj zawierają bardziej szczegółowe informacje o produkcie lub marce niż np. plakat, często są przeznaczone dla klientów, którzy są już zainteresowani tematem. Stanowią one wyjątkową okazję do dostarczenia potencjalnym klientom dalszych szczegółów przy użyciu przyciągających wzrok kolorów, mocnego tekstu i innowacyjnego projektu.

Jednak przy tak wielu dostępnych opcjach, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć projektowanie broszury. Jedną z kluczowych decyzji, jaką należy podjąć, jest sposób składania broszury. To, w jaki sposób klienci otworzą broszurę, przeczytają tekst i zapoznają się z informacjami, będzie miało wpływ na to, w jaki sposób zetkną się z produktem lub jak zostanie odebrane wydarzenie. Konieczne będzie również dostosowanie projektu do wybranego sposobu składania broszury - nie jest to więc decyzja, którą należy podejmować lekkomyślnie.

Na szczęście zebraliśmy przewodnik po najpopularniejszych rodzajach składania broszur, abyś mógł wybrać odpowiedni dla swojego marketingu drukowanego, aby zapewnić maksymalny ROI, konwersję sprzedaży i zwiększyć skuteczność CTA.

6 rodzajów składania broszur, które warto wypróbować już dziś

1. Składanie na pół

Broszura składana na pół (czasami nazywana dwuskładnikową) to pojedyncza kartka papieru złożona na pół, aby stworzyć wygląd broszury. Po otwarciu tego typu broszura prezentuje czytelnikowi dwa główne panele wewnętrzne. Ten rodzaj składania świetnie nadaje się do opowiadania historii, ponieważ na przedniej okładce można przedstawić pomysł, wewnątrz podać więcej szczegółów, a na tylnej stronie zostawić odbiorcy CTA lub końcową wiadomość. Z tego powodu, jest to świetny wybór do opowiedzenia historii nowego startupu, lub wprowadzenia nowego produktu. Dwa wewnętrzne panele to świetna okazja do podkreślenia dwóch kluczowych informacji o wydarzeniu lub produkcie, z dużą ilością miejsca, które można wykorzystać na zdjęcia, grafiki lub pogrubiony tekst. Jest to podstawowa, niezawodna broszura, która szczególnie dobrze nadaje się do przekazywania większej ilości informacji i prowadzenia czytelnika przez narrację, która sprawia, że chce on dalej poznawać Twoją markę, produkt lub pomysł!

2. Tri-Fold

Jeden z najbardziej popularnych rodzajów składania broszur, trifold, dzieli arkusz papieru lub kartki na trzy części. Następnie oba panele - prawy i lewy - są składane na środkowym panelu, zazwyczaj prawy pod lewym. Wąskie panele w tej strukturze oznaczają, że jest nieco mniej miejsca na treść na każdym panelu, więc sprytny projekt będzie musiał być użyty, aby upewnić się, że każdy panel nie czuje się zagracony lub niejasny dla odbiorców. Nieco bardziej skomplikowane składanie oznacza jednak, że istnieją nieograniczone możliwości tworzenia ciekawych projektów i interakcji z odbiorcami. Co więcej, broszura ta składa się do poręcznego i łatwego do przenoszenia rozmiaru, co oznacza, że Twoi odbiorcy są mniej skłonni do wyrzucenia jej do kosza po otrzymaniu! Dlaczego nie zadać pytania na przednim panelu i nie odpowiedzieć na nie dopiero po otwarciu lewego i prawego panelu? Dlaczego nie wykorzystać każdego panelu, aby skupić się na innym elemencie Twojej marki lub produktu? Dzięki temu broszura będzie łatwiejsza do czytania i przyswojenia. Nie zapominaj, że masz obie strony papieru do zabawy, więc bądź pomysłowy!

3. Zagięcie z bramką

Zagięcie bramkowe jest nieco mniej popularną opcją broszury, ale może być bardzo efektownym wyborem, gdy jest dobrze wykorzystane do przekazania konkretnego komunikatu lub osiągnięcia celu marketingowego. Aby wykonać to zagięcie, strona jest podzielona na jeden duży panel i dwa mniejsze panele, które są o połowę mniejsze od większego panelu. Dwa mniejsze panele następnie złożyć do wewnątrz, aby wyglądać jak brama. Ze względu na nieco wyższe koszty, ten rodzaj broszury jest zwykle używany do kierowania do określonych, wysokiej klasy odbiorców w odniesieniu do niszowego produktu, wydarzenia lub marki. Bardziej skomplikowany projekt sprawia, że broszura wygląda na bardziej luksusową, a zatem jest bardziej prawdopodobne, że potencjalni klienci będą ją zachowywać lub do niej wracać. Wewnętrzny, większy panel zapewnia dużo miejsca na grafiki o dużej intensywności wizualnej, które są jeszcze bardziej efektowne dzięki efektowi "gate fold". Dlaczego nie poeksperymentować z zaskakiwaniem odbiorców swoim wewnętrznym projektem?

4. Złożenie krzyżowe

Innym skutecznym rodzajem składania broszury jest fałda krzyżowa, która wykorzystuje większy arkusz papieru, który jest wielokrotnie składany do małego rozmiaru. To działa dobrze dla projektów na większą skalę, które muszą być zredukowane do przenośnego, wygodnego rozmiaru. Dlatego ten rodzaj falcowania jest często stosowany w mapach komunikacyjnych czy przewodnikach turystycznych. Pozwalają one czytelnikowi na noszenie ze sobą większego arkusza papieru, złożonego do przenośnego rozmiaru, zwykle z "przednią okładką", która wskazuje, co będzie w środku. Ta duża powierzchnia oferuje cały świat możliwości dla Twojego projektu broszury, który może zawierać wiele obrazów, jakiś rodzaj diagramu lub mapy. Tak czy inaczej, możemy sobie pozwolić na wykorzystanie pustej przestrzeni, obramowanie projektu w ramach większej powierzchni i stworzenie tak żywego projektu, że odbiorcy mogą nawet chcieć wykorzystać broszurę jako niestandardowy plakat po jej otwarciu. Doprowadzi to do trwałej i znaczącej ekspozycji Twojej marki, więc jeśli wybierasz cross fold dla swojej broszury, pamiętaj, aby dokładnie przemyśleć, jak przyciągnąć uwagę odbiorców dzięki bardziej plakatowemu, wizualnie estetycznemu projektowi.

5. Składanie w literę Z

Z fold (czasami znany jako concertina fold, zig-zag fold lub accordion fold) to kolejna popularna forma składania broszury. Jest to podobne do tri-fold, w tym, że składa się z trzech dwustronnych paneli, jednak sposób, w jaki jest składany odzwierciedla kształt akordeonu, a nie składanie do wewnątrz. Korzyści z fałdy z są takie, że treść może być podzielona na trzy części, lub uruchomić przez wszystkie trzy panele, aby skorzystać z większej powierzchni. Ponieważ informacja może przechodzić z jednej strony na drugą, można wykorzystać napięcie i ujawnić treść, która rozpoczyna zdanie na jednym panelu, a kończy się na następnym. Na przykład, zadając pytanie "Gotowy na wydarzenie marketingowe stulecia?" na jednym panelu, a odpowiadając na nie "The 2018 Digital Marketing Symposium z niecierpliwością czeka, aby Cię powitać!" w innym panelu. W ten sposób marketing drukowany staje się bardziej doświadczalny i pozostaje w umysłach odbiorców na dłużej ze względu na bardziej interaktywny sposób, w jaki go czytają.

6. Zagięcie z wycięciem

Innym wizualnie ekscytujące fałdy, które mogą mieć wpływ i rozprzestrzeniać słowo do potencjalnych klientów o swoim produkcie lub marce jest fałd die-cut. To ma ten sam Z-kształtny fałd jak z-fold broszury, jednak, ponieważ górna część arkusza papieru jest cięta w ukośnym nachyleniu, przedni panel jest mniejszy niż dwa pozostałe. Oznacza to, że dwa pozostałe panele są widoczne od przodu, gdy broszura jest złożona. Złożenie na półokrągło stwarza duże możliwości dla humoru i żartów wizualnych, ponieważ można wykorzystać widoczność tylnych paneli, aby dodać dodatkowe wymiary do "przedniej okładki" przedniego panelu. Takie zagięcia mogą przyciągać wzrok, co oznacza, że świetnie nadają się do wykorzystania w miejscach, w których odbiorcy mogą być już nasyceni innymi treściami, np. na konferencjach, targach czy jarmarkach. Być może chcesz, aby Twoja marka wyróżniała się wśród konkurencji na imprezie branżowej lub aby Twój produkt wyróżniał się wśród wielu innych ofert na targach. W poszukiwaniu efektownego, dynamicznego designu, fałda die-cut może być sekretem do komunikowania się z klientami w sposób, który sprawia, że Twoja marka wydaje się innowacyjna i intrygująca.

Podsumowanie

Broszury są unikalnym i skutecznym sposobem na dostarczenie informacji na dany temat. Jednak sukces i ROI materiałów marketingowych zależy w dużej mierze od projektu broszury i kluczowych decyzji, takich jak zastosowany papier i wybrany sposób składania. To zestawienie pokazuje, że możliwości są nieograniczone: dzięki prostym zagięciom broszury można stworzyć różne tony, atmosferę i przekazy, dlatego należy wybierać mądrze! Po podjęciu decyzji należy pamiętać, aby dostosować projekt do wybranego kształtu broszury. Na koniec, zawsze staraj się, aby projekt broszury był odważny, przyciągający uwagę i odzwierciedlający Twoją markę, aby zmaksymalizować skuteczność marketingu w druku.

FacebookTwitterLinkedinPinterestRedditDiggTumblrBufferemailPrint
Powiązane