Strona główna > Blog > 12 wskazówek dotyczących masowego drukowania plakatów w ramach budżetu

Plakaty są idealnym produktem do druku masowego. Jako marketer chcący zrealizować swoją kampanię, reklamujący swój biznes, produkty lub usługi, promujący swoje wydarzenie lub jako artysta masowo produkujący swoje dzieła sztuki w ramach budżetu, nasze plakaty pomogą Ci to osiągnąć.

Jako wysoce konkurencyjna drukarnia online, Chilliprinting jest w stanie zaoferować plakaty drukowane masowo o najwyższej jakości w niesamowitych cenach. Możesz wybierać spośród ośmiu różnych rozmiarów, pięciu wysokiej jakości papierów oraz opcji jedno- lub dwustronnych. Dostępne ilości wahają się od 10 do 20 000 plakatów, więc możesz dopasować swoje zamówienie do swoich potrzeb. Nie ma żadnych ograniczeń w realizacji Twojego projektu lub kampanii promocyjnej z naszymi opcjami plakatów masowych.

Nasze produkty do druku plakatów są już zoptymalizowane pod kątem doskonałej jakości w niewiarygodnie konkurencyjnej cenie. Plakaty luzem są idealne, gdy masz napięty budżet. Aby pomóc Ci w jeszcze bardziej ekonomicznej realizacji kampanii lub projektu, zebraliśmy 12 najważniejszych wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze dzięki ekonomicznemu drukowaniu plakatów masowych.

1. Określ dokładnie, ile plakatów potrzebujesz Im wcześniej poznasz dokładną liczbę plakatów, które musisz wydrukować, tym lepiej. W miarę postępów w marketingu, liczba ta może ulec zmianie, ale tak długo, jak masz zrozumienie wszystkich czynników wpływających, można łatwo dostosować. Znajomość absolutnego minimum jest dobra, ale pamiętaj, że optymalna liczba jest zazwyczaj wyższa. Posiadanie nieco większej ilości plakatów daje Ci bufor na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. Znajomość swoich wymagań pozwoli na podjęcie kolejnego kroku.

2. Określ swoje cele Aby uzyskać najlepszą wartość z masowego druku plakatów, musisz zadeklarować cel, który chcesz osiągnąć. Jeśli szukasz do sprzedaży plakatów, może to być minimalny zysk, który chcesz zrobić na każdej jednostce. Jeśli Twoje plakaty są dla celów promocyjnych, idealnie byłoby mieć zrozumienie, jak skuteczna była Twoja kampania, tj. liczba konwersji, przejęć, leadów, podpisów lub sprzedanych produktów. Zachowanie klienta może być trudne do zmierzenia, zwłaszcza gdy jesteś aktywny na kilku kanałach. Z czasem zbierzesz cenne dane na temat wydajności każdego nakładu, ale na najbardziej podstawowym poziomie, pomyśl o tym w kategoriach kosztu za sztukę. Porównaj minimalną ilość z większym nakładem: koszt każdego plakatu spada przy zamówieniach większych ilości, a dzięki temu możesz dotrzeć do szerszego grona odbiorców. To wyważona praca - nie strzelaj do księżyca, ale niezależnie od tego, czy zajmujesz się marketingiem, czy sprzedażą, zdecydowanie drukuj wszystkie plakaty, których potrzebujesz, za jednym razem. Rozkładanie zamówień na wolumen, którego potrzebujesz, spowoduje wyższe koszty.

3. Rozsyłaj mądrze Dystrybucja plakatów obejmuje listę klientów lub potencjalnych klientów, strategię targetowania i metodę dostarczania. Raczej nie uda Ci się sprzedać każdego plakatu osobiście lub rozwieszać ich w miejscach, które są istotne dla Twojej grupy docelowej, ale im więcej możesz zaoszczędzić na dystrybucji, tym lepiej. Jako marketer, ważne jest, aby rozciągnąć swój budżet tak daleko, jak to możliwe i skierować się do odbiorców w miejscach, które są dla nich istotne. Poznaj swoją demografię, bo w końcu masz tylko ograniczoną ilość plakatów. Upewnij się, że Twój zespół dystrybucyjny wykonuje świetną robotę, docierając z nimi do osób, które mają znaczenie dla Twojej kampanii.

Jeśli sprzedajesz swoje plakaty lub po prostu potrzebujesz ich na jakieś wydarzenie, jak najwcześniej uwzględnij koszty wysyłki w ogólnym budżecie. Rozmiar (i waga) będzie odgrywał tutaj rolę i może wpłynąć na decyzję, jaki rozmiar plakatu zamówisz (patrz również poniżej). Usprawnij koszty dystrybucji, sprawdzając z wyprzedzeniem szczegóły w firmie wysyłkowej.

4. Wybierz odpowiedni rozmiar i opcje Plakaty Chilliprinting dostępne są w ośmiu różnych rozmiarach i możesz wybierać spośród pięciu różnych rodzajów papieru. Dodatkowo, dostępne są opcje niestandardowych rozmiarów, ale musisz liczyć się z dopłatą. Tylko Ty możesz ostatecznie określić, który rozmiar i opcje są odpowiednie dla Twoich potrzeb, ale oto kilka wskazówek: czy Twój plakat ma się wyróżniać rozmiarem, czy może przyciągnąć uwagę ludzi standardowym rozmiarem i krzykliwym wyglądem? Czy będziesz musiał wysyłać plakaty pocztą, a jeśli tak, to czy jest jakiś rozmiar, który jest zdecydowanie tańszy w wysyłce? Wszystkie nasze papiery oferują świetną jakość, ale w przypadku promocji zazwyczaj wystarczy niższa gramatura. Powyżej 100lbs będzie potrzebne tylko wtedy, gdy plakaty będą wisiały przez dłuższy czas. Dwustronne wydruki mają oczywiście sens tylko wtedy, gdy będziesz je wieszał w miejscach takich jak fronty okienne.

5. Unikaj fotografii stockowej Stockowe zdjęcia są pomocnym narzędziem, ale wymagają opłaty licencyjnej. Jeśli uciekasz się do darmowych zdjęć, będą one albo krzyczeć "stock photo", albo będą tak popularne, że inni (nad)używali ich przed tobą. Fotografia stockowa w ogóle ma niejasne poczucie znajomości, które zazwyczaj nie jest związane z doskonałym projektem. Skup się na jednej głównej idei lub informacji plakatu i zilustruj ją prostą grafiką wektorową i czytelną typografią.

6. Odłóż swój budżet na projekt Sukces plakatu jest określona przez wielki projekt. Jeśli zatrudniasz projektanta, który się tym zajmie, zachowaj dwa budżety na druk i projekt separat. Powstrzymaj się od kanibalizowania jednego na rzecz drugiego! Projektanci nie pracują za darmo; jeśli zapłacisz im za mało, Twój plakat będzie wyglądał skąpo. Z drugiej strony, jeśli pozwolisz, aby projekt zjadł Twój budżet na druk, Twój świetnie wyglądający plakat nie będzie w stanie rozwinąć swojego pełnego efektu.

7. Zaprojektuj swój własny Biorąc sprawy w swoje ręce, możesz uwolnić znaczną część budżetu. Zaprojektowanie własnego plakatu wymaga jednak nieco więcej niż umiejętności posługiwania się programem PowerPoint. Na szczęście istnieje wiele darmowych materiałów, z których możesz skorzystać. Zainspiruj się wybitnymi projektami plakatów i znajdź darmowy szablon, na którym zbudujesz swój plakat. Pamiętaj: nie kopiuj czyjejś pracy, bo to może Cię w końcu sporo kosztować.

8. Dostosuj plakat do swoich potrzeb Jako artysta, najprostszą opcją, aby dostosować swój plakat do sprzedaży jest z autografem. Podpis sharpie jest możliwe na wszystkich zapasów papieru, ale jeśli masz zamiar tworzyć mieszane kawałki mediów przez malowanie na plakatach, należy rozważyć papier o wadze 120lbs lub większej. Jako marketer, możesz dostosować swoje plakaty, na przykład jako zestawy dla konkretnych miejsc, obszarów lub wydarzeń. Oznacza to jednak wyższe koszty produkcji z powodu kilku mniejszych nakładów. Będziesz musiał określić, czy wyższy ROI jest tego wart. Alternatywnie, można wydrukować kod QR na plakacie, który prowadzi do strony internetowej, subskrypcji biuletynu lub aplikacji wydarzenia i segmentu perspektywy w ten sposób, aby kierować je specjalnie.

9. Oszczędzaj na czcionkach Po pierwsze, nie używaj zbyt wielu czcionek. Najlepiej ograniczyć się do jednej lub dwóch i różnicować je za pomocą wagi czcionki. Nie przeciążaj swojego plakatu zbyt dużą ilością typografii i zbyt wieloma krojami pisma. Profesjonalne czcionki są również płatne. Istnieje wiele odlewni czcionek, gdzie można uzyskać darmowe zamienniki czcionek, które również będą wyglądać świetnie, ale zawsze sprawdź licencję, aby zobaczyć, czy możesz używać ich komercyjnie.

10. Użyj odpowiednich czerni Jeśli projekt plakatu wykorzystuje dużo czerni (np. w tle), szczególnie ważne jest znalezienie odpowiednich wartości kolorów dla odcieni czerni. Na przykład, dla CMYK, wartości 100%, 30%, 30%, 30% dają najlepszą czerń. Nieuwzględnienie tego może spowodować, że plakat będzie wyglądał na wyprany i szary w druku. Ostatecznie, jest to kwestia do przedyskutowania z drukarnią. Jak to wpływa na Twój budżet? Unikniesz plakatów, które mają zerowy ROI, ponieważ wyglądają nieatrakcyjnie, lub konieczności ponownego drukowania z powodu niewłaściwych kolorów.

11. Sprawdzanie i korekta plakatu Nie możemy wspomnieć o tym wystarczająco: jednym z bardzo skutecznych sposobów na utrzymanie kosztów na niskim poziomie jest po prostu unikanie przedruków z powodu błędów. Dlatego sprawdź, podwójnie sprawdź i skoryguj swój plakat zanim wyślesz go do nas do druku. Wyłap wszystkie literówki i błędy ortograficzne, znajdź wszystkie wady projektu i upewnij się, że plakat spełnia nasze wymagania. Jeśli zatrudniłeś zewnętrznego projektanta, upewnij się, że przekazałeś mu te wymagania od samego początku. Oferujemy również profile kolorów i szablony, które możesz pobrać za darmo.

12. Weź pod uwagę kontekst Plakat na wydarzenie lub kampanię może być użyty tylko raz, lub przez ograniczony czas. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że istnieje kilka okazji, a nawet różnych kanałów, w których możesz wykorzystać swój plakat. Może uda Ci się ponownie wykorzystać ten projekt jako okładkę ebooka, popup na stronie internetowej, projekt koszulki lub inny analogowy nośnik. Nie należy w nieskończoność przetwarzać i przesycać swoich odbiorców, ale kreatywne przeniesienie plakatu na inne nośniki może zaoszczędzić trochę marketingowych dolarów.

Skorzystaj z naszych wskazówek, aby rozciągnąć swój budżet na druk plakatów tak daleko, jak to możliwe i zmaksymalizować zwrot z inwestycji! Sprawdź nasze opcje masowego drukowania plakatów, aby znaleźć ofertę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

FacebookTwitterLinkedinPinterestRedditDiggTumblrBufferemailPrint
Powiązane